Jonge trainers ontwikkelen zich én versterken de atletiekclub

Geplaatst op Donderdag, 1 oktober 2026
Jonge trainers ontwikkelen zich én versterken de atletiekclub

Hoe zorg je als club voor voldoende trainers, officials en bestuurders? Volgens deelnemers aan MDT-programma's ligt een deel van het antwoord bij de jongeren. Door hen vroeg verantwoordelijkheid te geven en te investeren in hun ontwikkeling, ontstaan nieuwe kansen voor zowel de vereniging als voor de jonge sporter.

Maatschappelijke Diensttijd

In een recent artikel vertellen jongeren als Pepijn, Elza en Lucas hoe zij dankzij Maatschappelijke Diensttijd (MDT) ervaring opdeden als atletiektrainer. Naast inhoudelijke kennis leerden zij omgaan met het begeleiden van sporters, samenwerken, communiceren en leidinggeven. 

Portretmetdvier
Pepijn actie2

U35 programma's

Ook binnen de atletiek biedt MDT kansen om jong kader te ontwikkelen. De Atletiekunie organiseert diverse kosteloze U35-programma's voor ambitieuze jongeren. Zo kunnen jonge trainers deelnemen aan de Athletics Coach Academy (baantrainer) of de Running Coach Academy (looptrainer), zijn er ontwikkelmogelijkheden voor officials via The U35 Officials Program en kunnen aankomende bestuurders terecht bij The U35 Board Program. De programma's combineren opleiding, praktijkervaring en persoonlijke ontwikkeling, met als doel jongeren duurzaam te verbinden aan atletiek.

Voor clubs zijn deze trajecten een kans om te investeren in de volgende generatie kaderleden. Jongeren ontwikkelen nieuwe vaardigheden, doen waardevolle ervaring op en versterken tegelijkertijd het trainerskorps, officialkorps en/of het bestuur van de club.

Lees verder

Lees hier het volledige verhaal over de ervaringen van Pepijn, Elza en Lucas. Het verhaal is geschreven voor NOC*NSF in het kader van het Internationaal Jaar van de Vrijwilliger 2026 en is met toestemming overgenomen.