Bijscholing Blessurevrij hardlopen

Hardlopen is nog steeds één van de populairste sporten in Nederland. Volgens onderzoek van VeiligheidNL is hardlopen helaas ook één van de meest blessuregevoelige sporten. Blessurepreventief trainen dient dé norm te zijn voor alle hardlooptrainingen in Nederland. Met deze bijscholing krijg je als hardlooptrainer de kennis en praktische tips hoe jij blessures in jouw groep voorkomt.

Niveau

Niveau 3

Voor wie?

De bijscholing is bedoeld voor looptrainers met minimaal een niveau 3-diploma. Dit betekent niet dat trainers met een ander niveau zich niet mogen aansluiten, maar er wordt wel uitgegaan van enige voorkennis en ervaring.

Wat ga je leren?

Na het volgen van deze bijscholing heb je inzicht in de belangrijkste oorzaken van hardloopblessures en weet je welke hersteltijden gelden voor bindweefsel, zoals spieren en pezen. Daarnaast maak je kennis met praktische tools en strategieën om blessures te voorkomen en leer je hoe je het beste kunt handelen wanneer een hardloper een (vermoedelijke) blessure heeft. Je bent in staat om deze kennis direct toe te passen binnen jouw eigen hardloopgroep zodat je hardlopers op een verantwoorde manier kunt begeleiden. Na afloop ben jij dé expert in het voorkomen van hardloopblessures.

Hoe ziet het programma eruit?

De bijscholing duurt ongeveer 4,5 uur (inclusief een half uur pauze). De indeling van het programma is als volgt:

  • Theorie: Blessurepreventie (75 minuten).
  • Praktijk: Casussen (60/90 minuten).
  • Theorie: Bespreken casussen & belangrijkste speerpunten (90 minuten).

Voorafgaand aan de bijscholing ontvang je per e-mail een aantal huiswerkopdrachten en een aantal vragen die je moet beantwoorden.

Kosten

De deelnemerstarieven (exclusief lunch) zijn:

  • € 40,- voor leden van de Atletiekunie* met een geldige trainerslicentie
  • € 65,- voor leden van de Atletiekunie*
  • € 90,- voor niet leden

* Leden van de Atletiekunie zijn leden van bij de Atletiekunie aangesloten clubs.
Zodra de bijscholing definitief doorgaat, ontvang je een betalingslink om de deelnemersbijdrage te betalen (alleen mogelijk via IDEAL).

Licentiepunten

Deelname aan deze bijscholing levert drie licentiepunten op niveau 3 op voor licentiehouders.

Interesse?

Ben jij trainer en wil je deze bijscholing volgen? Kijk in de scholingsagenda voor de eerstvolgende mogelijkheid om deze te volgen. Staat de bijscholing die jij wilt volgen er (nog) niet tussen? Meld je dan aan voor de interesselijst.

Zijn er meer trainers bij jou op de club die deze bijscholing willen volgen? Vraag dan eens bij de trainerscoördinator of het mogelijk is om de bijscholing op eigen accommodatie te organiseren.

Hoe vraag ik de bijscholing aan als club?

Ben jij trainerscoördinator en wil jij deze bijscholing aanvragen voor jouw vereniging? Dat kan via onderstaand aanvraagformulier. Hieraan zijn geen extra kosten verbonden. De vereniging regelt alleen de accommodatie en koffie/thee en evt. lunch. Deelnemers betalen een deelnamebedrag.

Let op: het minimum aantal deelnemers is 10. Deze trainers hoeven dus niet alleen uit de eigen club te komen, ook leden van andere clubs en niet-leden kunnen deelnemen.

Voor het complete opleidingsaanbod klik hier. Heb je vragen? Stuur een mail naar Thelma Solleveld.